28 Temmuz 2016 Perşembe

BİZDE DE KALP VARDI. SAĞOLSUNLAR ŞİMDİ YERİNDE MANGALLIK MESİRE ALANI VAR. DUMAN DUMANA...

    Bir olayı yaşamaktan daha heyecanlı bişey varsa kesinlikle kız arkadaşlarına olayı anlatmaktır. Hatta sırf bu yüzden bile yaşadığımızı düşünüyorum.
   Belli bir dönem ilişkiler sallantıya girer. Nerede hata yapıyorum diye günlerce sorarsın kendine. Karşı tarafın bu durumu ruhu bile duymaz. Çünkü anlatsan genelde "yaa offf! bıktım, herşeyi yanlış anlıyosun, kendi açından düşünüyosun, saçmalamayı kes, hayır değişmedim ben aynıyım..." gibi cümleleri duyacağından eminsindir.Durumu içinde yaşıyosun, karşılıklı halledilmesi gereken bi durum ve karşı tarafa anlatamıyosun.Yavaş yavaş depresyon mode onn oluyor :) Mesafenin verdiği özlemden kaynaklanan bi durum olsada insan kendine anlatamıyor bunu. Sen kendi kendine tribe, derde gir adamın ruhu duymasın! Duysa bile yine sen suçlu olacaksın. İçinde yaşamak daha mantıklı geliyor.
   Birde baş belası kilolar var tabii. Bu durumları yaşarken zayıflama çabaları yok mu ? yemin ederim gram zayıflamıyosun, aksine daha da kilo alıyosun.İçimize attıklarımız kiloya dönüşüyo galibaa :( Sen kendi kendine derde gir, adamın ruhu duymasın üstüne birde zayıflamaya çalışırken kilo al. Olacak iş mi bu ?
   Sınav stresleri kazanamam korkusu derken herşey üst üste gelmiş, beklediğin nokta kadar ilgi... Bazen düşünüyosun acaba ilgi eksikliği mi var ? E aileden yeterince ilgi sevgi görüyosun, demek ki eksiklik yok. İnsan sadece sevdiği insandan ilgi görmeyince boşluğa düşüyo. Kesinlikle ilgi manyağı değilim, özlemden kaynaklanan bi durum. "Ya akşama kadar çalışıyosun, pek konuşamıyoruz. İşten geliyosun yorgunsun. Ne olcak 5-10 dakika konuşsak" dersin. Aricam der aramaz, mesaj atarsın aklına geliyim de arasın diye amam aramaz. Tabii bunları erkekler okuyunca "Ya kız milleti abartıyolar, çok abartıyolar bee halden anlamaz" diyecekler. Ama istediğimiz minicik bir ilgi. Yanlış anlamayın bu sürekli olan bi durum değiiiil :) İnsan kendi derdi ve gelecek sıkıntısı ile uğraşırken bir de bu kısa dönemli olaylar olunca iyice daralıyo yet-heer diyo. "Sevgililik döneminde tatlı sıkıntılar bunlar. Bi de evlenince gör" diyen arkadaşlarımda sağolsunlar iyi ki varlar bire bin katıyolar :)
   Bunları yazmamın, anlatmamın bir amacı var normal bi zamanda da hayatımda ki en ufak bir olayı etrafıma anlatmaya bayılan bir insanım. Kız arkadaşlarımda bir konuyu telefonda saatlerce tartıştıktan sonra ertesi gün buluşup aynı konuyu yüz yüze konuşan insanlarız :) Kendimi bildim bileli anlatıyorum ve paylaşıyorum. Vee hep böyle devam edecek. Size anlatamasam da yazıyorum :) Düşüncem değişse, herşey yoluna girse, evlensem, iş güç çocuk sahibi olsam bile anlatıp yazacağım :)

2 yorum:

  1. Paylaşmayı seviyoruz biz kadın milleti :)

    YanıtlaSil
  2. Paylaşmayı seviyoruz biz kadın milleti :)

    YanıtlaSil