2 Temmuz 2016 Cumartesi

ZORLU MARATON YOLCULUĞUM BAŞLADI BİLE...

Bu arada yazmayı unuttum. Üniversiteden mezun oldum, staj filan derken günler akıp geçmiş. Staj derken staja gittiğim gün benim için bitti :) Aylar önce staj yerimi ayarladım. Gittim görüştüm Allah'ım nerde suratsız, ilgisiz hödük insan varsa şirket sahibi şirkete toplamış insanları. Bi etrafta ki insanlara baktım bi kendi neşeme baktım, neyse dedim belki şirkette sorun vardır ön yargılı olmayım dedim. 2 ay sonra gelince herşey düzelmiş olur diye umut edip içimi rahatlattım.


İnsanın hayatı mezun olduktan sonra başlıyomus meğerse. Derlerdi de inanmazdım. Herşey alışverişten gezmekten ibaret zannediyodum. Mezun oluyosun iş derdi sıkıntısı, sınav sıkıntısı, staj sıkıntısı derken bunalıma giriyosun. Hayatın laylaylomluğundan zamanında adam gibi çalışıp, adam gibi bi bölüm okumadık diye bunlar hep. Eşşşşek kafam o zaman söylenen laflar bi kulaktan girer diğerinden ışık hızında çıkardı.Dinlemedim kimseyi iyi b*k yedim. Şimdi pişman oluyo insan ama ne faydaaa... 

2 hafta önce stajım başladı. 1 gün önce aradım servisi ayarladım heyecanlıyım. Ertesi gün servise binip staj yerine gittim. Kapıdan içeri girdim tam karşımdaki sekreter bön bön bakıyo. İnsan bi hoşgeldiniz, nasıl yardımcı olabilirim der. Yok nerdeee bön bön baktı. Ne diyeceğimi unuttum onun mahkeme suratını görünce. Artık ben selam verdim muhasebecinin odaya geçtim. Muhasebeci masasının başında sigara içiyo, ama ne sigara göz gözü dumandan görmüyo. Derdin ne be adam sabahın köründe sigara içiyosun. Geçtim oturdum şirket sahibin bekliyorum ama içim içimi yiyo bu insanların içinde staj nasıl yapcam, nasıl zaman geçicek. Artık bana acıyıp duvarlar dile gelip konusucak. Rinit alerji rahatsızlığımdan dolayı doktor maskesi takmak zorundayım. Stajada mecburen maske ile geldim. Neyse odaya geçtim oturuyorum hödük insan demez mi rahatsızlığın ne? İçimden kendimle konuşuyorum. 'Sen ne şapsal insansın ya sanane benim rahatsızlığımdan sanane buraya staj için gelmişim konumuz bu mu şimdi ????'' Önemli bişey değil dedim geçiştirdim. Ne amaçla  geldiniz dedi. Staj için dedim. Tekrar sigarasını içmeye devam etti. Hey Allh'ım o kadar derdin tasanın içinde bide beni bunlarla mı sınıyosun diyorum içimden. Aradan 10 dk geçti bana demesin mi bana su sebilinden su getirir misin? Sebil girişte diye. İşte o an cinlerim tepeme geldi o içtigi sigarasını da küllerinide ağzına kulaklarına gözlerine doldurmak istedim. Sigarasını gözünde söndürmek istedim. 'Pardon ben buraya su getirmeye gelmedim, Staja geldim ama görünen o ki suratsız insanlarla aynı atmosferi paylaşamıyorum dosyalarımı imzalatıp bir daha gelmemek üzere gidicem dedim. Bön bön baktı. 5 dakika sonra  gelen şirket sabihine dosyamı imzalattığım gibi çıktım geldim. İmzalatırken de tabi patronları suratsız çalışanları da mı suratsız olmasın dedim çıktım geldim. Yani staj günüm başlamadan bitti :D Allah hepimizi umarım iyi insanlarla karşılaştırır. Anlamıyorum her işim ters her işim sakat. Tamamen sanslı insanlara tepki olarak doğduğumu düşünüyorum artık :))

Benim serüvenim yeni başlıyo  daha nelerle karşılasıcam ne olaylarla, ne insanlarla... Neler bekliyo beni kim bilir.

2 yorum:

  1. Evet bu daha bir başlangıç sen her daim neşeni koru :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Koruyorum tabi ki :) Zaman neler gösterecek bakalım :)

      Sil